Safal KIDS blog

4 lihtsat nippi, et lasteriided kestaks kauem

Safal KIDS lasteriided

Lasteriided on tavaliselt valmistatud pehmetest ja õrnadest kangastest, et pakkuda lapsele mugavust, kuid vahel paraku kipuvad need kergesti kuluma ja kaotama oma algse väljanägemise.
Et tagada lasteriiete parem kestus, siis siin on mõned näpunäited, mida järgida:

Valige vastupidavad kangad ja kindlad tootjad

Kui ostate uusi lasteriideid, valige kvaliteetsed materjalid, mis on vastupidavad ja hoiavad oma vormi ka pärast mitmeid pesusid. Vältige soodsaid kangaid ja kiirmoekette. Sellest, miks soodne on kallim, kirjutasime ühes oma eelmises blogipostis, mille leiad SIIT.

Valige õige pesutsükkel

Peske lasteriideid vastavalt riiete hooldusjuhendile. Kui pesete neid liiga kuuma temperatuuriga või kasutate liiga tugevaid pesuaineid, võivad riided kiiresti kuluda ja kaotada oma algsed säravad toonid. Soovitav on pesuaineid kasutada mõõdukalt, et mitte kahjustada kangaid.

Vältige pesukuivatit

Kuivati on kindlasti mugav viis riiete kuivatamiseks, kuid see kahjustab riidekiude, eriti kui kasutate liiga kuuma õhku. Parim viis lasteriideid kuivatada on õhu käes, pesurestil või -nööril.

Parandage augukesed koheselt

Kui märkate lasteriides auke või muid vigastusi, parandage see esimesel võimalusel, et need ei läheks suuremaks või hakkaks kangas hargnema. Nii saavad riided kesta veelgi kauem.
Vajadusel saab viia riided ka õmbleja (või vanaema) juurde, kes on kindlasti parandustöödes abiks.