Safal KIDS blog

Miks soodne on kallis?

naiste retuusid

Oled sa vahel mõelnud, miks soodne on tegelikult kallis? Vahest oled kuulnud ka sellist ütlemist, et „ma pole nõnda jõukas, et osta odavaid asju“? Meie oleme nii mõelnud kui ka sellist ütlust kuulnud ja tõele au andes, oleme vahel ka piki näppe saanud proovides siiski lähtuda sellest, mis hetkel soodsam tundub. Aga proovime siis mõtestada korraks, mis peitub nende mõtete taga.

Alternatiiv võib osutuda kallimaks
Kui juhtub olema suur soov soetada mingi kindel ese või asi, tuleb see ka soetada. Kui hakkad otsima soodsamaid alternatiive võid hiljem saada pettumuse osaliseks, kui valitud toode ei rahulda päriselt sinu vajadusi või leiad mõne muu varjatud kulu või puuduse. Hiljem tulles tagasi oma esimese valiku juurde, oled maksnud nii selle eest kui ka „soodsama“ alternatiivi eest. See käib nii tehnoloogia, rõivaste ja paljude muude kategooriate kohta – ehk siis kvaliteedilt, tootearenduselt ja enda lemmikute pealt ei tasu kokku hoida. Ehk siis kokkuvõttes, kui tahad mersut osta, siis osta mersu, sest täisvarustusega Renault ei ole ikkagi mersu.

Äriline või ebaeetiline
Ärilisest tegevusest on hästi lihtne – madalat hinda saab pakkuda siis, kui tootmine on madalate kuludega. Kulusid aitab madalal hoida kasutades ebakvaliteetset toormaterjali või mõnel muul viisil ebaeetiliselt käituda. Vist ei ole siin vaja näpuga kellegi poole osutada, aga viimasel ajal on palju kõneainet tekitanud väärilised töötasud ja maksud.
Me kõik teame, et ebakvaliteetne toode võib välja näha „nagu päris“, kuid me ei pruugi teada taustsüsteemi, millest see on valmistatud või millistest tootmistingimustest pärit, kuidas see mõjutab meie elukvaliteeti ja millised võivad olla kõrvalnähud. Siin saame tuua pädeva näite – kõik meie kangad on valminud eetilistes tehastes ja on nahasõbralikud. See tähendab, et need ei tekita allergiaid ega sügelust, need on keskkonnasõbralikud ja kontrollitud taustaga tootmistest.

Tarbi kohalikke tooteid
Kohalikku väiketootmist juurutades ei saa salata, soovitame ja toetame ka ise teisi väiketegijaid. Teadmine, et tooted on kõrge kvaliteediga, eetilise taustaga, vahel ka limiteeritud kogustes, valminud hoole ja tähelepanelikkusega, on piisav õigustus toote eest tasuda tema õiglane väärtus. Võid olla kindel, et kvaliteet ületab alati kvantiteedi ja ka kestlikkuse testil saab klass kõrgem saadus paremad tulemused.

Toetades kohalikku väikeettevõtmist edendad elu Eestis ja aitad kaasa kellegi suure unistuse täitumisele 💙