Safal KIDS blog

Haiglakott – võlu ja valu

Tõenäoliselt oled Sa sattunud meie poodi ja lehele seetõttu, et oled pidanud soetama lasteriideid.
Ja kui üks inimene soetab lasteriideid, siis on äärmiselt suur tõenäosus, et tal on lapsed või on mõni kohe-kohe saabumas.
Oletame, et Sinu (või Sinu kaasa) sees kosub juba mitmekümne mitmendat nädalat jõudu üks imeline uus elu – Sinu beebi!
Kui aeg on seal maal, et lähemale hakkab jõudma üks Sinu elu tähtsamatest kuupäevadest, võib juhtuda, et su vaim on natuke hajevil ja vajaksid ühte korralikku nimekirja, et sünnitusmajas ei tekiks mõtet, et „aaah, ma unustasin ju selle!“.

Me oleme Safal KIDS tiimiga kamba peale nii mõnedki korrad sünnitusmaja uksi kulutanud ning paneme omadest kogemustest kokku nimekirja, mida sa päriselt võiks sünnitusmajja omale kaasa pakkida.
Laias laastus jagunevad kaasavõtmiseks vajalikud asjad kahte leeri: beebi heaolu ja Sinu enda heaolu.
Ja täpselt nii, nagu eelnevalt mainitud, julgeme väita, et just need kaks ongi kõige olulisemad nendel eesolevatel päevadel.
Sa ei pea muretsema, oma partneri susside või pesemisvahendite eest – nendel ja tulevastl päevadel on sünnitav naine või värske ema justkui „printsessi staatuses“ ja kõik teised jooksu hoopis Sinu pilli järgi. Ausalt. Sinu kehast saab alguse uus elu – Sa oled väärt seda ekstra-tähelepanu!

Niisiis, alustagem.
Vastsele beebile on kõige olulisem just ema olemasolu ja Sinu piimapank, ehk siis tema nimekiri on pigem lühike:
Värske ilmakodanik saab oma esimesed riided just haigla poolt, kuid kindlasti võta kaasa riided just koju toomiseks. Soovitame beebile beebikombekat või hõlmikbodi, kinnise varbaotsaga püksid, beebimüts ja õuekombe (selle paksus vastavalt ilmale).
Veel võid beebile kaasa võtta mõned mähkmed ja niisked salvrätikud (pigem nii igaksjuhuks, üldiselt on kõik ikkagi haiglas olemas, kuid Sa võibolla tahad valmistuda selleks, et ükskõik kuhu Sa järgmise aasta-kahe jooksul lähed, on Sul mähkud ikka kotis).
Ja muidugi ka turvahäll. Seda ei pea muidugi kohe kaasa võtma, vaid selle saab ka hiljem orgunnida, kui kojuminek päevakorda tuleb.

Sünnitusmajja suunduva (tulevase) ema kotis võiks olla:
* Veepudel!
Vett kulub Sul rohkem kui kunagi varem. Kui rasedana võis olla, et keegi pidevalt pressis põiele, siis nüüd alles hakkab Su keha vett tarbima. Esiteks taastumiseks ning teiseks rinnapiima tootmiseks. Ole Sa hoiatatud, Sul on konstantne janu.
* Isiklikud igapäevased hügieenitarbed: hambahari ja -pasta, pesemisvahendid, võimalikult neutraalse lõhnaga/lõhnatu kehakreem, kamm.
* Lisaks järgmised hügieenivahendid: nibusalv ja rinnapadjad, sünnitusjärgsed võrkpüksid või sünnitusjärgsed sidemed ja mitu paari (tagavara) aluspesu. Pitspesu pole tarvis kaasa võtta, siin ole julge ja otsi välja mingid suvalised püksid, mille määrdumine väga emotsioone ei tekita.
* Vahetusjalanõud (nende olemasolu kohta võib keegi uurida juba haiglasse jõudes :))
* Vahetusriided. Need võiksid olla mugavad koduriided (kõrge värvliga retuusid ja imetamistopp või mõni kergem ja mugav puuvillane kleidike vms)

Viimase asjana ära unusta kotti visata ka telefonilaadijat ja näiteks mõned müslibatoonid või muu meelepärane snäkk, sest ei või iial teada, mis kell beebi otsustab tulla ja kas sel hetke on võimalus ka kuskilt süüa saada. Tõenäoliselt võid peale sünnitust olla sama näljane nagu emakaru peale kevadist ärkamist.

Igal juhul soovime Sulle külma närvi ja ära muretse, naise keha teab täpselt mida teha!
Jep, Sa võib-olla ei usu, aga juba paari nädal pärast vaatad Sa heldimusega sellele päevale tagasi ja veel suure heldimusega oma beebit 💙