Safal KIDS blog

Lasteaialaps – Kuidas riietada?

lasteaialaps

Lihtne – tuleta 25 korda talle seda meelde!
Okei, vahel ei lähe isegi nii lihtsalt ja 25 korrast ei piisa.

Mida siis kannavad lasteaialapsed?
Aga, alustame siis hommikust.
Misiganes selleks lemmikriietuseks ka poleks, on eelkõige oluline, et riiete kangad oleks pehmed ja nahasõbralikud. Lapsed on tihtipeale hommikust õhtuni samade riietega, mis tähendab, et kangamaterjalid on pidevalt nende naha vastas. Riie peab oleva hingav ja mugav, sellepärast kutsumegi neid hellitavalt nahasõbralikeks kangasteks.

Aga võtame siinkohal kokku, millised peaksid ja võiksid olla need „must have“ esemed, millega lasteaialaps end mugavalt tunneb.
Pükste puhul oleme lisanud paljudele mudelitele alumisse säärde ka sooniku – see tagab, et ka näiteks kükitades või mürades jäävad püksisääred kindlalt omale kohale ega rullu üles.
Retuusid on samuti puuvillased, mis lasevad nahal hingata ja sobivad ideaalselt nii tüdrukule kui poisile.

Särgid on väga lihtsad ja unisex värvivalikuga. Lisaks puuduvad trukid, nööbid, sildid ja pildid. Nii saab laps end ise kindlalt riidesse panna ega takerdu kuhugi detaili külge. Kangad on erksad, ei teki kulumist ega toppe ka peale mitmeid pesusid.
Kleidid ja tuunikad sobivad lasteaiariietuseks ideaalselt.
Siseruumid muutuvad kütmisperioodil soojaks ning lisaks ei saa ka unustada, et laspsed mürgeldavad lasteaias rohkelt. Seetõttu on ka meie lühikeste varrukatega kleidid ja tuunikad pisikestele preilidele tõelised pärlid. Lisaks mitmekülgsele kombineerimisele muu garderoobiga (sukkade/retuuside/paljaste jalgadega) on need ka ääretult mugava A-lõikega. Pole liiga kitsas ega liiga lai, vaid täpselt paras.
Natuke jahedamatesse oludesse või ka külmakartlikumatele preilidele soovitame kanda pikkade varrukatega kleite, mis on pehmed, vahva lõikega ja neil on ka taskud!

Jõudes nö väliskihini, siis siin tulevad mängu dressid, mis sobivad sooja ilmaga kandmiseks iseseisvalt või siis sobivad need näiteks ka kombeka alla.
Meie lemmikud dressid on hetkel viies värvitoonis ja lasteaialastele kohaselt läbimõeldud detailidega.
Näiteks – on pusadel lukukaitse, see tähendab, et lukukelk ei jää lapse kaela või lõuga kriipima.
Ka on lasteaialapse pusad meie kollektsioonides kapuutsita, ja seda marulihtsal põhjusel – kapuuts ei jää jope alla kobrutama. Endalgi on päris ebamugav kapuutsi jope alt kätte saada, rääkimata siis veel väiksest lapsest, kellel sada-muud tegemist veel samal ajal. Hoiame ikka tuju üleval, nii on kõigi päevad toredamad!

Kingi oma lapsele eduelamusi
Jep, lugesid õigesti – eduelamus. Neid on meie pisikestel asjapulkadel vaja igapäevaselt ja mitu korda.
Väikse kavala nipina saame kinkida eduelamusi ka siis, kui laps saab end ise riidesse. Täpselt nii kerge ongi toetada laste arengut.

Aga kuidas saada ise riidesse?
See on imelihtne, kui varud koju riided, mis on lihtsad, ehk ilma lisa “tulede ja viledeta”. Nii ei ole lapsel võimalus kuhugi takerduda, end kriipida, midagi küljest tõmmata jms.

Just selliseid lihtsaid riideid, mis on nahasõbralikest materjalidest ja pehmed, meeldib meile toota ja julgeme neid käsi südamel soovitada, sest kõik testime eelnevalt oma enda laste pealt ära.