Safal KIDS blog

Kootud mütsid ja sallid

meriinovillane müts

Meriinovill on tõeline supertoode, mida annavad meile meriinolambad.
Meriinovill on peenem, kõrge kvaliteediga ning erakordselt pehme. Seetõttu on meriinovillased tooted eriti hinnatud just nende seas, kellel on tundlik nahk ja esineb allergiaid.

Meriinovill on naturaalne
Millest on tehtud meriinovill? Meriinovill on täiesti orgaaniline kiud, mis koosneb aminohapetest ja erinevatest looduslikest ühenditest. Üks lammas võib aastas kasvatada kuni neli kilo villa. Lisaks on see kiud aastate jooksul niimoodi arenenud, et pakub ka kõige karmimates keskkondades erilist mugavust.

Vill kohandub suurepäraselt kehatemperatuuriga ning aitab vältida ülekuumenemist
Milles on meriinovill tõeliselt hea? Aitab hoida keha stabiilsel temperatuuril. Kui väljas on külm, hoiavad selle kiudude looduslikud kurrud ja painded õhku kinni. Kui väljas on soe, viib see higi kiiresti nahalt eemale, hoides sind jaheda ja kuivana.

Meriino aitab hoida sind kuiva ja higivabana
See villa eelis on pisut tehniline – loe tähelepanelikult. Meriinokiud on oma olemuselt poorsed, need koosnevad väikestest plaatidest, mille vahele pääseb niiskusaur. Meriinovill viib higi ja niiskuse auruna nahalt eemale. Sünteetilised kangad seevastu ei ole poorsed, ehk need juhivad higi siis, kui see on juba vedelik ja keha peab higi aurustamiseks uuesti soojendama hakkama – nii tekibki külmema ilmaga niiske tunne. Meriinovill aitab õues liikudes või mängides sooja ja kuivana olla.

Meriinovill on pehme
Mille poolest on meriinovill parem kui traditsiooniline vill? See on ülipeen ja pehme – üksiku meriinovillakiu läbimõõt on umbes ⅓ juuksekarva läbimõõdust. Vill ongi pehme just oma kiu loomulike kurdude tõttu, mis jätavad lammastele „lokkis“ mulje. Need „lokid“ aitavad kinni hoida õhku, mis suurendavad villa loomulikke isoleerivaid omadusi ja muudavad villase kanga naha vastu pehmeks. Seetõttu ongi meriinovillased tooted eriti hinnatud just allergikute ja hella nahaga kandjate seas.

Meriinovillatoodete eest on lihtne hoolitseda
Juba meriinofänn? Asi läheb veelgi paremaks!
Meriinovillaseid tooteid on lihtne hooldada, kuna selle üheks suureks eeliseks on see, et ta on loomult antibakteriaalne, mistõttu nõuavad meriinovillased tooted vähem pesemist kui puuvill või sünteetika. Meriinovillaseid tooteid soovitame pesta kuni 30-kraadise õrna pesutsükliga ning kuivatada tasasel pinnal. Meriinovill kuivab oluliselt kiiremini, kui tavalised villased tooted.

Vaata Safal KIDS meriinovillaseid tooteid ning täienda oma mütsi ja sallide varusid!